Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví – přímo od autorů

5/5
(Hodnotilo 5)

Průvodce moderní dospívající dívky. O všem, co chci, aby věděla moje dcera. Právě o tom je novinka lékařky Jany Martincové, která se více než 20 let věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti a popularizaci medicíny.

Více informací

Skladem

Jsme vydavatelem

CENA: 299 Kč

SLEVA-31%

434 Kč

ks

Dnešní náctiletí jsou na četbu mnohem náročnější, dá velkou práci je zaujmout, 

dodává. To se jí však podařilo bravurně. Knížka rozhodně nepůsobí dojmem odborné publikace, naopak jde o velmi čtivý příběh a rozhovor 3 kamarádek (Lilith, Lucy a Šárky) s matkou jedné z nich – lékařkou, za kterou se holky chodí radit. A to nejen o zdraví. Povídková lékařka Eva díky svým přátelům a známým dívky uvede i do tajů líčení, vaření i zábavného cvičení.
 

Vyprávění nechybí humor, vkus, ženský šarm a hlavně kvalitní informace důležité pro náctiletou dívku. Kniha vznikla na základě dotazů náctiletých slečen adresovaných poradně webu Babyonline.cz a na jejím vzniku a tvorbě se podílely samy dospívající dívky. 

Co se od kamarádek nedozvíš je volným pokračováním dřívější publikace Jak děti přicházejí na svět (pro 2-10leté děti), tentokrát pro náctileté dívky, ve kterém malá Lili dospívá v půvabnou Lilith a společnost jí namísto bratra dělají dvě stejně okouzlující kamarádky. I když i bratr Chytroočko se hned v úvodu knížky mihne, tentokrát pod civilním jménem Tom. 
 

Kniha obsahuje přes 200 originálních fotografií a kolem 150 obrázků a schémat. 
 

Jedinečná je skvěle padnoucí grafika pro 11 – 18leté dívky.
 

Představení knihy na: www.zdravedospivani.cz

1200px_VICE%20O%20JANE_KNIHY_PROCHYTREHL

sexualni-vychova-2018.jpg

Unikátně je zpracovaná nejen sexuologická a gynekologická část včetně obrázků:

 • změny těla v dospívání, probuzení hormonů
 • menstruační cyklus, hygienické pomůcky, plodné dny, pohlavní orgány
 • výběr partnera, pohlavní styk, orgasmus (první sex, panenská blána, masturbace, porno)
 • jak neotěhotnět a neonemocnět, antikoncepce, manipulace s kondomem, bezpečný sex, těhotenský test, ukončení těhotenství
 • gynekologická vyšetření a prohlídky, samovyšetření prsou
 • nejdůležitější aspekty péče o tělo a zuby
 • kniha pokračuje tématy výživa a moje první vaření, pohyb a cvičení, líčení a účesy, psychika a vztahy

Měla bych být v každé dívčí knihovničce!

Aby všechny dcery měly do života potřebné know-how, o kterém se jejich matkám v období dospívání mohlo jenom zdát.

1200px_VICE%20O%20JANE_KNIHY_PROCHYTREHL

Klíčová slova: dívky, dospívání, puberta, kniha dívka, dárky dívka, dárek, o sexu, první menstruace,  pro dceru

Jak se vyrovnat se sexuální výchovou u vlastního dítěte?                           
S námi to zvládnete hravě.

Čtěte návod krok za krokem

Sexuální výchova pro nejmenší i náctileté vydavatelství Babyonline od Jany Martincové a odborníků

Sexuální výchova dospívajících v televizi

Sexuální výchova v Sama doma (2019)

Video s výsledky sexuálního průzkumu

Ohlasy na knihu Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví

Ohlasy z Heuréky.cz


Kniha je opravdu velmi dobře zpracována. Obsahuje mnoho obrázků a schémat. Nechybí zde kromě gynekologické a sexuální části i péče o tělo, líčení a vaření. Kniha je zpracována formou rozhovoru, dívky se mohou ztotožnit s některými situacemi. Jsem velmi spokojena a budu doporučovat knihu dále svým kamarádům a známým.

Zdroj: https://www.zbozi.cz/vyrobek/co-se-od-kamaradek-nedozvis-pruvodce-moderni-dospivajici-divky-o-sexu-liceni-i-zdravi-jana-martincova/

Dobrý den, knížku jsem věnovala dceři spolu s dárkem za vysvědčení. Byla z ní úplně nadšená! Určitě i proto, že jedna z hlavních hrdinek se jmenuje Šárka, stejně jako ona, ale i pro  širokou škálu informací. Nejdřív ji zběžně prolistovala a pak už se začetla. Jsem zvědavá, jestli bude mít doplňující dotazy, ale určitě jí to v jejich 10 letech pomůže se lépe zorientovat. Předpokládám, že má spoustu otázek, na které se stydí zeptat.
Ještě jednou moc děkujeme za knížku a přeji krásné léto.
Martina Maříková


Ahoj Jani,
moc děkuju za Tvoji knížku "Co se od kamarádek nedozvíš" - dala jsem ji dcerce k jedenáctým narozeninám a nakonec se z toho vyklubal snad úplně nejlepší dárek ze všech. Ještě nikdy jsem Kačku do té doby neviděla opravdu studovat jakoukoli literaturu, ale teď jsem ji musela od knížky prakticky vyhánět, aby se šla vůbec věnovat hostům :-) Že kniha teď "bydlí" ve školní aktovce, aby bylo možno v ní kdykoli listovat, mě už ani tak nepřekvapilo...
Věřím, že klučičí verze přinutí číst i zarputilé nečtenáře ;-)
Měj se krásně a ještě jednou děkuju,
I.

Dobrý den, kniha měla úspěch u 14. vnučky matky mého přítele. Než dojeli do Alp, tak ji prý přečetla. Jednoduše ji hltala. 
Co se jí na knize nejvíce líbilo, zatím nevím. Údajně ji zaujalo při předání a  prvním prolistování líčení a že je tam i ten s.x. Já osobně jsem knihu nestihla ani prolistovat:) Babičce dívky se líbila ilustrace a že jsou tam opravdu krásná témata pro puberťačky. Marková


Dobrý den, knihu jsem nakonec dala sestřenice pro jeji 11 ti letou dceru. Sestřenice je nadšená, protože ji to usnadní komunikaci s dcerou ohledně některých otázek týkající se dospívání a sexu. Kniha se i mě osobně moc líbila, je tam vše od receptů po správné čištění zubů a líčení. Ještě jednou děkuji. S pozdravem Kummerová

Dobrý den, knížku nechám pro své dvě dcerky, zatím jsou malé, ale už jsme si se starší 5letou prohlíželi obrázky a vysvětlovali pár věcí, zaujal ji už název :-) mami co je sexu? :) je velmi zvídava holčička a myslím, že nám pěkně poslouží.  S pozdravem Beata L.

Dobrý den,  kniha je velmi hezký zpracována, poučná a laicky vysvětlena. Knihu jsem věnovala mé 15leté sestře. Kniha se jí velmi líbila.  


Dobrý den, knihu jsem věnovala nevlastní dceři, která dospívá a náramně se hodí.Ze začátku se culila, ale věřím že i přesto co od své maminky uslyší, že si z toho mnoho vezme...Já jsem ji předem nastudovala a moc se mi líbila, semnou nikdo nikdy nemluvil o sexu detajlně,módy atd....za mě moc povedená knihaa moc dekuji

Napsali o nás

Novinky.cz: Některé dívky začínají se sexuálním životem již ve třinácti letech

Idnes.cz: Vaše 13letá dcera už nemusí být panna. Rady, jak dítě včas poučit o sexu9. 2. 2021

Co se od kamarádek nedozvíš

Moc pěkná kniha, objednala jsem pro vnučku, začetla jsem se do ní a musím říct, že je populárně naučná i pro mě. Rozšířila mně obzory a i v mém věku mě dovzdělává. Doporučuji pro všechny. Povedla se.


20. 11. 2019

Zaujme, naučí, poučí

Knihu jsem nabídla dceři (13) a ta ji jedním dechem četla řádek po řádku. Takto ji snad ještě žádná kniha nepohltila.o) Sama jsem nahlídla a musím uznat, že po dlouhém pátrání jedna z kvalitní naučných - nejen pro holky a nejen pro puberťačky.o) DOPORUČUJI!!


25. 9. 2019

Spokojenost

Dceři (11) jsem knihu dala včera. Zavřela se do pokojíčku a cca 3 hodiny jsme o ní nevěděli...
Knihu hodnotím jako opravdu kvalitní čtení s názornými obrázky pro náctileté dívky.


23. 9. 2019

Vyčerpávající zdroj informací

Perfektně zpracovaná "choulostivá" témata, bonusem jsou kapitoly o líčení a oblékání - vlastně by si tuhle knihu měly přečíst i maminky, které neměly podobnou četbu v dospívání k dispozici.


19. 9. 2019

Kniha splnila mé očekávání

Publikace pro dospívající dívky naprosto splnila moje očekávání. Naše dcera je na většinu informací ještě „malá", ale přesto občas knihou listuje a hledá, co ji zrovna zajímá. Některé pasáže jí zatím přijdou legrační, ale vím, že později docení i ty.


Mohlo by vás zajímat

Unikátní vzdělávací knihy pro děti vydavatelství Babyonline

 • Rychlý náhled
  399,00 Kč 449,00 Kč
  • Pro předškolní děti

  První a dosud jediná komplexní příprava předškoláka na našem knižním trhu - 4 publikace, nálepky, kosmická mapa. Mějte náskok od počátku a napořád!ZDARMA bonusové PDF s dalšími aktivitami, videi a radami pro vedení předškoláka pouze u nás!

  399 Kč -11% 449 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  229,00 Kč 299,00 Kč
  • Sexuální výchova pro nejmenší

  Kniha Jak děti přicházejí na svět odpovídá na první otázky dítěte (nejen o sexu), a to moderně, pravdivě, jednoduše a s láskou. Pro děti ve věku 2-10 let (nejlépe 2-5 let). Zvídavé a chytré děti vědí o sexu do 6 let. Budou mezi nimi i ty Vaše?Sexuální výchova, u které se žádný rodič nebude stydět.

  229 Kč -23% 299 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  129,00 Kč 169,00 Kč
  • Slovní zásoba / hláskování

  112 ručně malovaných karet naučí předškolní děti slyšet hlásky, slabikovat a poznávat písmena! Děti od 1 roku poznávat obrázky, se kterými si rozšíří svou slovní zásobu. Usnadněte to svému dítěti! Pro rozvoj slovní zásoby i k přípravě do školy.

  129 Kč -23% 169 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  269,00 Kč 394,00 Kč
  • Říkanky pro děti 2-5 let

  Nové, doplněné a upravené vydání oblíbených říkanek pro děti od 0 do 8 let (nejlépe 2-5 let). Kniha je doplněna o Kreslení dle předlohy a pexesové karty. Jiné říkanky! Posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

  269 Kč -32% 394 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  299,00 Kč 434,00 Kč
  • Pro dospívající dívky

  Průvodce moderní dospívající dívky. O všem, co chci, aby věděla moje dcera. Právě o tom je novinka lékařky Jany Martincové, která se více než 20 let věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti a popularizaci medicíny.

  299 Kč -31% 434 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  299,00 Kč 434,00 Kč
  • Pro dospívající kluky

  Tentokrát ve formě blízké komiksům s mnoha návodnými obrázky, protože vás, milí mladí pánové, nechceme trápit přílišným čtením.

  299 Kč -31% 434 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  1 899,00 Kč 2 172,00 Kč
  • Výhodný set knih

  Set publikací obsahuje všech osm autorských knih vydavatelství Babyonline: Jak děti přicházejí na svět, Říkačky, Předškolákovy týdeníčky, Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky, Co se od kamarádek nedozvíš, Desatero pro kluky, Zdravé těhotenství a Žena po 40.

  1 899 Kč -13% 2 172 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  949,00 Kč 1 026,00 Kč
  • Výhodný set knih

  Set publikací Pro chytré hlavičky obsahuje všechny autorské knihy pro děti z vydavatelství Babyonline: Jak děti přicházejí na svět, Říkačky, Předškolákovy týdeníčky a Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky.

  949 Kč -7% 1 026 Kč
  Koupit
  Sleva!

Naše další projekty: