Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví – přímo od autorů

5/5
(Hodnotilo 7)

Nové vydání průvodce moderní dospívající dívky s nově zařazenými kapitolami kontaktů a kriminality na internetu a LGBT. O všem, co chci, aby věděla moje dcera. Právě o tom je čtivá knížka lékařky Jany Martincové a spolupracujících odborníků.

Více informací

Skladem > 5 ks

Jsme vydavatelem

CENA: 299 Kč

ks

Dnešní náctiletí jsou na četbu mnohem náročnější, dá velkou práci je zaujmout, 

dodává. To se jí však podařilo bravurně. Knížka rozhodně nepůsobí dojmem odborné publikace, naopak jde o velmi čtivý příběh a rozhovor 3 kamarádek (Lilith, Lucy a Šárky) s matkou jedné z nich – lékařkou, za kterou se holky chodí radit. A to nejen o zdraví. Povídková lékařka Eva díky svým přátelům a známým dívky uvede i do tajů líčení, vaření i zábavného cvičení.
 

Vyprávění nechybí humor, vkus, ženský šarm a hlavně kvalitní informace důležité pro náctiletou dívku. Kniha vznikla na základě dotazů náctiletých slečen adresovaných poradně webu Babyonline.cz a na jejím vzniku a tvorbě se podílely samy dospívající dívky. 

Co se od kamarádek nedozvíš je volným pokračováním dřívější publikace Jak děti přicházejí na svět (pro 2-10leté děti), tentokrát pro náctileté dívky, ve kterém malá Lili dospívá v půvabnou Lilith a společnost jí namísto bratra dělají dvě stejně okouzlující kamarádky. I když i bratr Chytroočko se hned v úvodu knížky mihne, tentokrát pod civilním jménem Tom. 
 

Kniha obsahuje přes 200 originálních fotografií a kolem 150 obrázků a schémat. 
 

Jedinečná je skvěle padnoucí grafika pro 10–14leté dívky.

Knížka se dočkala 3 vydání a 2 dotisků: 2016, 2021 (dotisk 2021), 2022 (dotisk 2024).

​​​​​​Kvízy o jednotlivých aspektech dospívání na: www.sexualnivychova.cz

1200px_VICE%20O%20JANE_KNIHY_PROCHYTREHL

sexualni-vychova-2018.jpg

Unikátně je zpracovaná nejen sexuologická a gynekologická část včetně obrázků:

 • změny těla v dospívání, probuzení hormonů
 • menstruační cyklus, hygienické pomůcky, plodné dny, pohlavní orgány
 • výběr partnera, pohlavní styk, orgasmus (první sex, panenská blána, masturbace, porno)
 • jak neotěhotnět a neonemocnět, antikoncepce, manipulace s kondomem, bezpečný sex, těhotenský test, ukončení těhotenství
 • gynekologická vyšetření a prohlídky, samovyšetření prsou
 • nejdůležitější aspekty péče o tělo a zuby
 • kniha pokračuje tématy výživa a moje první vaření, pohyb a cvičení, líčení a účesy, psychika a vztahy

Měla bych být v každé dívčí knihovničce!

Aby všechny dcery měly do života potřebné know-how, o kterém se jejich matkám v období dospívání mohlo jenom zdát.

1200px_VICE%20O%20JANE_KNIHY_PROCHYTREHL

Klíčová slova: dívky, dospívání, puberta, kniha dívka, dárky dívka, dárek, o sexu, první menstruace,  pro dceru

Jak se vyrovnat se sexuální výchovou u vlastního dítěte?                           
S námi to zvládnete hravě.

Čtěte návod krok za krokem


Video s výsledky sexuálního průzkumu

Sexuální výchova pro nejmenší i náctileté vydavatelství Babyonline od Jany Martincové a odborníků

Sexuální výchova dospívajících v televizi

Sexuální výchova v Sama doma (2019)

Ohlasy na knihu Co se od kamarádek nedozvíš o sexu, líčení i zdraví

Kniha je opravdu velmi dobře zpracována. Obsahuje mnoho obrázků a schémat. Nechybí zde kromě gynekologické a sexuální části i péče o tělo, líčení a vaření. Kniha je zpracována formou rozhovoru, dívky se mohou ztotožnit s některými situacemi. Jsem velmi spokojena a budu doporučovat knihu dále svým kamarádům a známým.

Zdroj: https://www.zbozi.cz/vyrobek/co-se-od-kamaradek-nedozvis-pruvodce-moderni-dospivajici-divky-o-sexu-liceni-i-zdravi-jana-martincova/

Dobrý den, knížku jsem věnovala dceři spolu s dárkem za vysvědčení. Byla z ní úplně nadšená! Určitě i proto, že jedna z hlavních hrdinek se jmenuje Šárka, stejně jako ona, ale i pro  širokou škálu informací. Nejdřív ji zběžně prolistovala a pak už se začetla. Jsem zvědavá, jestli bude mít doplňující dotazy, ale určitě jí to v jejich 10 letech pomůže se lépe zorientovat. Předpokládám, že má spoustu otázek, na které se stydí zeptat.
Ještě jednou moc děkujeme za knížku a přeji krásné léto.
Martina Maříková


Ahoj Jani,
moc děkuju za Tvoji knížku "Co se od kamarádek nedozvíš" - dala jsem ji dcerce k jedenáctým narozeninám a nakonec se z toho vyklubal snad úplně nejlepší dárek ze všech. Ještě nikdy jsem Kačku do té doby neviděla opravdu studovat jakoukoli literaturu, ale teď jsem ji musela od knížky prakticky vyhánět, aby se šla vůbec věnovat hostům :-) Že kniha teď "bydlí" ve školní aktovce, aby bylo možno v ní kdykoli listovat, mě už ani tak nepřekvapilo...
Věřím, že klučičí verze přinutí číst i zarputilé nečtenáře ;-)
Měj se krásně a ještě jednou děkuju,
I.

Dobrý den, kniha měla úspěch u 14. vnučky matky mého přítele. Než dojeli do Alp, tak ji prý přečetla. Jednoduše ji hltala. 
Co se jí na knize nejvíce líbilo, zatím nevím. Údajně ji zaujalo při předání a  prvním prolistování líčení a že je tam i ten s.x. Já osobně jsem knihu nestihla ani prolistovat:) Babičce dívky se líbila ilustrace a že jsou tam opravdu krásná témata pro puberťačky. Marková


Dobrý den, knihu jsem nakonec dala sestřenice pro jeji 11 ti letou dceru. Sestřenice je nadšená, protože ji to usnadní komunikaci s dcerou ohledně některých otázek týkající se dospívání a sexu. Kniha se i mě osobně moc líbila, je tam vše od receptů po správné čištění zubů a líčení. Ještě jednou děkuji. S pozdravem Kummerová

Dobrý den, knížku nechám pro své dvě dcerky, zatím jsou malé, ale už jsme si se starší 5letou prohlíželi obrázky a vysvětlovali pár věcí, zaujal ji už název :-) mami co je sexu? :) je velmi zvídava holčička a myslím, že nám pěkně poslouží.  S pozdravem Beata L.

Dobrý den,  kniha je velmi hezký zpracována, poučná a laicky vysvětlena. Knihu jsem věnovala mé 15leté sestře. Kniha se jí velmi líbila.  


Dobrý den, knihu jsem věnovala nevlastní dceři, která dospívá a náramně se hodí.Ze začátku se culila, ale věřím že i přesto co od své maminky uslyší, že si z toho mnoho vezme...Já jsem ji předem nastudovala a moc se mi líbila, semnou nikdo nikdy nemluvil o sexu detajlně,módy atd....za mě moc povedená knihaa moc dekuji

Napsali o nás

Novinky.cz: Některé dívky začínají se sexuálním životem již ve třinácti letech

Idnes.cz: Vaše 13letá dcera už nemusí být panna. Rady, jak dítě včas poučit o sexu14. 5. 2022
Ověřený nákup

Muž a důchodce

Já, ač důchodce, jsem přečetl knihu s velkým zájmem skoro na jeden zátah a doufám, že tak učiní i má za chvíli dvanáctiletá vnučka. Je opravdu hezky napsaná a poučná, děkuji.


  28. 5. 2021
  Ověřený nákup

  Co se od kamarádek nedozvíš

  Skvělá knížka která na trhu chyběla. Koupila jsem ji mé 12 leté dceři. Velmi přehledně napsána a ilustrovaná knížka pro děvčata. Přehledně seznamuje puberťačky se slastí s strastí dospívání. Doporučuji


   9. 2. 2021
   Ověřený nákup

   Co se od kamarádek nedozvíš

   Moc pěkná kniha, objednala jsem pro vnučku, začetla jsem se do ní a musím říct, že je populárně naučná i pro mě. Rozšířila mně obzory a i v mém věku mě dovzdělává. Doporučuji pro všechny. Povedla se.


    20. 11. 2019
    Neověřený nákup

    Zaujme, naučí, poučí

    Knihu jsem nabídla dceři (13) a ta ji jedním dechem četla řádek po řádku. Takto ji snad ještě žádná kniha nepohltila.o) Sama jsem nahlídla a musím uznat, že po dlouhém pátrání jedna z kvalitní naučných - nejen pro holky a nejen pro puberťačky.o) DOPORUČUJI!!


     25. 9. 2019
     Neověřený nákup

     Spokojenost

     Dceři (11) jsem knihu dala včera. Zavřela se do pokojíčku a cca 3 hodiny jsme o ní nevěděli...
     Knihu hodnotím jako opravdu kvalitní čtení s názornými obrázky pro náctileté dívky.


      Mohlo by vás zajímat

      Unikátní vzdělávací knihy pro děti vydavatelství Babyonline

      Naše další projekty: