Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky – přímo od autorů

5/5
(Hodnotilo 17)

První a dosud jediná komplexní příprava předškoláka na našem knižním trhu - 4 publikace, nálepky, kosmická mapa. Mějte náskok od počátku a napořád!

Více informací

Recenze na Předškolákovy týdeníčky z Centra nadání o.p.s.

Skladem

Jsme vydavatelem

CENA: 369 Kč

SLEVA-18%

449 Kč

ks

Předškolákovy týdeníčky jsou první a stále jediná komplexní příprava předškoláka na našem knižním trhu.

Jedná se o hravé učení pro předškoláky s motivačním prvkem v podobě obrovské kosmické mapy formátu A1, do které si předškolák za splněné úkoly nalepí celkem 160 nálepek s vesmírnou tématikou (exoticky pojmenovaní mimozemšťané, raketa, hvězdy, komety apod.)

Pracovní listy s úkoly pro předškoláky ve 4 sešitech jsou koncipovány na 40 týdnů, tedy k 9 měsíční přípravě:

 • Jízda tužkou – grafomotorika, 40 po sobě vývojově navazujících cvičení, cviky k uvolnění ruky, nácvik správného držení tužky (52 stran)
 • Hlavičkové úkoly – rozvíjí dítě mentálně, zahrnuje úkoly týkající se následujícího: barvy, tvary, protiklady, představivost, prostorovou orientaci – nahoře, dole, vpravo, vlevo, první až poslední, nad, pod, za, na…, cestu domů, tvar množného čísla, předčíselné představy, jednoduché počítání, zrakové a sluchové vnímání - slabikování, rýmování slov, počáteční a koncová písmena, logické a paměťové úkoly, vztahy a souvislosti, pohybová slovesa, počasí, cvičení na výslovnost SCZ a R a Ř, rébusy, prázdninové bonusy, testované děti si zamilovaly Spojovačky a Rýmovačky. (100 stran)
 • Praktik pro život - probírá s dětmi základní hygienické návyky, chování ve společnosti, stolování, zdravé stravování, ovoce, zeleninu, sporty, jízdu na kole, pobyt na horách, tělo a co mu prospívá, roční období, denní části, měsíce, dny v týdnu, oblékání, pořádek doma i venku, chování v dopravě, dopravní prostředky, život ve městě a na vesnici, rostliny, stromy, zvířata, rodinu, domov, finanční gramotnost, předání vzkazu, poznávání času a další. (52 stran)
 • Pohybovky - Cviky jsou zaměřeny na tělesnou zdatnost, obratnost, rovnováhu a křížené pohyby, které zapojí „do práce“ nejen tělo, ale i mozek. (44 stran)

1200px_VICE%20O%20JANE_KNIHY_PROCHYTREHL

predskolak-set.png

Všechny pracovní sešity pro předškoláky jsou umístěny v praktické složce - viz fotografická příloha.

Předškolákovy týdeníčky hravou formou procvičí všechny znalosti a dovednosti, kterými by měl předškolák oplývat. Na knize spolupracoval tým složený z lékařů, pedagogů, speciální pedagožky, psycholožky. Publikace byla otestována na 5letých dětech. Obsahuje více než tisíc ručně kreslených obrázků. Stříhání je uvnitř publikace koncipováno tak, aniž by se porušila vazba knihy, zůstává předškolákovi k opakování nejen v předškolním roce, ale i v průběhu školní docházky.

Publikace obsahuje zhruba třetinu stran se stříháním. To je vytvořeno na okraji stránky tak, aby neporušilo její spojitost s celkem. Současně je začátek rubové strany přizpůsoben tak, aby pod stříhacím proužkem byla prázdná plocha.

Dítě si publikaci může po vyplnění samo prohlížet a nevědomky si opakovat, co s rodičem probral.

Předškolákovy týdeníčky kromě sešitů pro předškoláky obsahují také praktickou přílohu A4 s geometrickými tvary a botou

Příloha A4 obsahuje:

 • tvary k rozstříhání k prvním cvičením v Hlavičkových úkolech
 • obrázek boty s dírkami pro navlečení tkaničky

Po vystřižení boty a zakoupení kratší tkaničky (60 cm) si dítě může na maketě nacvičovat navlékání a zavazování tkaničky, a to dle podrobného popisu v sešitě Praktik pro život, 11. – 12. týden.

Kosmická mapa k nalepení nálepek a nálepky (160 nálepek)

Nálepky byly navrženy 9letou dcerou autorky, Sophií Martincovou. Nálepky ufonů dokonce pojmenovala. 150 nálepek malého formátu je doplněno 10 nálepkami ufonů.

Kosmická mapa je formátu A1 (84,1 x 59,4 cm)

Kosmická mapa byla rovněž nakreslena podle návrhu Sophie.

Kosmickou mapu si při začátku práce s dítětem umístěte na stěnu nebo magnetickou tabuli. Za úkoly jednoho týdne každé publikace si dítě vybere a nalepí jednu nálepku. Každá publikace obsahuje cvičení pro 40 týdnů, proto má dítě k dispozici celkem 160 nálepek.

K Předškolákovým týdeníčků pořiďte Písmenkové kartičky
Nezapomeňte předškolákovi k Týdeníčkům zakoupit i Písmenkové karty, se kterými si rozšíří slovní zásobu, naučí hláskovat, slabikovat, logickým, kombinačním a paměťovým hrám.

Psací potřeby vhodné pro předškoláky
Pořiďte předškolákovi ergotužku se zářezy, ergonomickou tužku a ergonomické pastelky Stabilo!

Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky - představení předškolní přípravy

Mějte náskok od počátku a napořád!
První a dosud jediná komplexní příprava dítěte pro školu i pro život v České republice.

Jak správně pracovat s předškolákem, aby byl úspěch ve škole i v životě zaručen?

Představení Předškoláka v televizi:

Příprava předškoláka k zápisu a představení nového vydání Předškolákových týdeníčků v Dobrém ránu 2015

Předškolákovy týdeníčky v Sama doma 2010

Předškolákovy týdeníčky v Dobrém ránu 2010

Ohlasy z Heuréky.cz na Předškolákovy týdeníčky:

Ostatní ohlasy na Předškolákovy týdeníčky:

Dobrý den děkuji, teď jsem objednávala jen pastelky a psací potřeby, budeme mít prvňačka, nicméně publikace od vás mám již několik let (kupovala jsem tehdy na veletrhu v Brně) a vřele doporučuji dál, díky Předškolákovým týdeníčkům jsou děti skvěle připravené do školky i do školy a každý se ptá, jak to, že toho tolik umí. :-) Díky vám za to, co děláte a jen tak dál! :-) Hodně úspěchů a radostné Velikonoce! :-) S pozdravem Veronika Kratochvílová
 

Dobrý den paní Martincová, před nedávnem jsme si psali o Vašich Předškolákových týdeníčcích. Musím říct, že dcera je nadšená. Je druhý týden školy, ale my už máme vypracovány 4 týdny. Jsou tam věci, které uměla. Jen je s radostí vybarvovala a doplňovala. Teď pilně trénuje proužky na triku :-). O víkendu vzorně prostřela stůl. Dokonce jsme pekly bábovku, aby byl i dezert :-). Každý den odpoledne skáčeme jako blešky, válíme sudy a podobně. Je u toho spousty srandy. Ode dneška začíná soutěž ve skoku dalekém. Máme připravenou čáru a tabulku k zapisování výkonů.  Na zahradní dlažbě je nakreslený ,,panák´´, kterého přeskakujeme všichni pokaždé, když jdeme na zahradu :-). Jen plakát stále nemá svoje stálé místo :-(. Moc děkuji za tak ucelený koncept. Mějte hezký den, Katka Z. (10. 9. 2018)


Hezký den, pořád se chystám Vám napsat a ještě jednou poděkovat za velmi příjemnou komunikaci a pomoc. Tobík je z mapy nadšený. :) Doporučuji Vás, kudy chodím a už pár maminek v okolí si Týdeníčky pořídilo, nebo plánuje. Oceňuji, že úkoly nejsou příliš zdlouhavé a dají se zvládnout i navečer s dalšími dvěma dětmi za zády. Náš prostřední rád poslouchá, co řešíme a zapojuje se také.  Znovu děkujeme a posíláme fotku, jak se nám mapa pěkně plní :)  S pozdravem Katka K.

Jste prostě jedničky. Přeji knížce hodně kupujících a hlavně spokojené děti a rodiče petersim2

Tydeníček si určitě objednám,sice je Niki ještě malá,ale čas neúprosně letí a pak jako když to najdu....takže to nevydržím a určitě někomu podaruju.....

Ty jo, neskutečné co všechno obnáší vydat knížku.......jsem ráda,že jsem mohla nakouknout....díky.

Úžasný, kloubouk dolů, na tohle bych nervy neměla. JanaA

Jani díky za přiblížení vzniku. Máte za sebou neskutečné množství dřiny, ale už teď vím, že výsledek stojí za to! Nemůžu se Předškoláka dočkat. :-))) nadule 1

Jste moc šikovní, všichni. Vypadá to skvělě a už se moc těším, až si budu moct s Dádou prohlédnout. Díky tygřímáma

Tydeníček si určitě objednám,sice je Niki ještě malá,ale čas neúprosně letí a pak jako když to najdu....takže to nevydržím a určitě někomu podaruju.....

No paráda a té práce! Jste super! Voraba

Perfektně odvedená práce !! Jani, úžasné, ale ani jsem nic jiného nečekala. Už se těším, až ji uvidím. Small

Vypadá to úžasně! Už se taky moc těším. Konečně dobrý dárek pro předškoláky a jejich maminky. Marta81


Dobrý den, mám nejmladšího čtenáře - 16měsíčního Martínka knížky Jak děti přicházejí na svět, Hana


Už jsem koupila a prolistovala. Již jsem si týdeníčky prohlédla a chtěla jsem Vám říct, že jsou skvělé...Už se těším až je předám dceři a budeme je spolu procházet a vyplňovat...Skutečně jsem z nich velmi nadšena. Mám doma 5ti letou dceru, která chce něco vybarvovat a stříhat a hledala jsem pro ni vhodnou publikaci před nástupem do školy. A ta Vaše se mi velmi líbila. Narazila jsem na ni náhodou při brouzdání po internetu a ihned mě chytla za srdce...Jakmile splníme první úkoly, napíši Vám reakci dcery a jak jí to baví... mirinda2001

Vážená redakce, s týdeníčky jsem byla velice spokojena. Používali jsme hlavně Hlavičkové úkoly, psali do Jízdy tužkou a používali i kartičky s písmenky. Je to sice nákladná věc, ale velice dobře se s ní pracuje. Dítě pracuje s pastelkami, tužkou, nůžkami, naučí se plnit úkoly. Je to prima příprava do školy. Spolu s výukou ve školce jsme toho hodně zvládli. Moje dcera teď nastoupila do 1. třídy, tak uvidíme, jak se jí povede. Zatím je v pohodě. Doporučuji dál pracovat na této přípravě pro děti. Je to fajn pomůcka. 

Dobrý den, Vaše publikace jsou hezky udělané. Příručku Jak děti přicházejí na svět jsem si prohlédla, i ta je udělaná hezky, jen jsem ji zatím uložila na později. Je to jen osobní pocit, neberte to prosím osobně. Připadlo mi, že je pro předškolní dítě až příliš podrobná a některé obrázky jsou také až příliš podrobné, některé věci samozřejmě vysvětlím co nejvíce pravdivě, a třeba mi k tomu pomůže i tato příručka, ale některé zařadím trochu později a třeba ji i využiji (zřejmě v průběhu první třídy). Je to ale nejen na rodičích, ale také na vyspělosti dítěte. Co se týče předškolákových týdeníčků, využívala jsem spíše jednotlivé věci a úkoly, které jsem měla pocit, že nám váznou, nebo na procvičení. Pozitivně hodnotím, že jsou v nich zařazeny věci, které v ostatních publikacích scházejí, nebo jsou jen k přečtení (dítě přitom jen neposlouchá, ale je aktivní odpovědmi, úkoly - například sebeobsluha), nebo pohybovky - mě přišly samozřejmostí, že dítě zvládne, ale některé cviky nám taky daly zabrat :), a to jsme neprošli všechny. Některé věci budeme s pomocí Předškolákových týdeníčků případně procvičovat během první třídy. Nalepování mapy nám trochu zhatil mladší syn, který roztrhl mapu, tak jsme samolepky lepili na pelest postele. Jinak pro holčičky by se hodila možná malinko jiná motivace, než vesmír, ale i tak byly u nás žádané a hlavně za snahu jsme dávali malou samolepku denně, v jeden den jsme chvíli plnily třeba i více úkolů, podle únavy a chuti - např. jeden psací, pohybový, myšlení - ale podle obtížnosti:) Všechny úkoly si třídím a zakládám, psací úkoly plníme na gumovací fólii, aby se daly opakovat a taky plánuji využívat jednou třeba pro mladšího syna:) S pozdravem D.U.

Vážení, jsem babička vnoučka, kterému jsem od Vás před časem objednala (jako dárek) publikaci Předškolákovy týdeníčky. Zkušenosti s touto publikací mohu sdělit pouze zprostředkovaně podle informací rodičů, žijeme poměrně daleko od jejich bydliště - ale vím, že hošíkovi se publikace líbila a rád plnil úkoly, aby mohl "zaplňovat" samolepkami kosmickou mapu, myslím, že to byl dobrý nápad, dnešní děti se zajímají i o vesmír. Děkuji za záslužnou činnost a přeji hodně úspěchů i do dalších let. S pozdravem J.K.

Určitě doporučuji. Objednala jsem kolekci publikací, jsou bezvadné, dětem se líbí, doporučuji všem. (Můj pětiletý syn se kroutí, když slyší slovo "úkoly", ale tyhle se mu líbí, hlavně se vždy těší, že si vylepí po splnění úkolu samolepku do kosmické mapy). Zdroj: Heureka http://obchody.heureka.cz/prochytrehlavicky-cz-1/recenze/?f=1#show-rating-z-147210158

Už na podzim jsem objednávala 2 výtisky, jeden pro nás a jeden jako dárek, a musím říci, že i tam se setkal s nadšením. No, a nyní slaví naše neteřinka 5té narozeniny, tak bude obdarovaná také.

Pro svého syna jsem publikaci kupovala na podzim, celý rok jsme pracovali, nyní už nás čekají jen prázdninové speciály. Syn byl z úkolů nadšený, někdy jsme měli spíše problém udržet ho, abychom toho nedělali zbytečně hodně. Pro mě to byla strašná úleva, že nemusím vyhledávat po částech a na různých zdrojích, a že naopak vše máme pěkně ucelené.

Vážení, moc děkuji za poslání Předškolákových týdeníčků, jsou skvělé. Prosím ještě o Písmenkové kartičky. Učím 40 let 1. třídu ZŠ a nyní se věnuji nultým ročníkům. Moc děkuji. Vaše materiály mně velmi pomohou. Jsou báječné! Kubíčková

Jak jsem slíbila, tak píšu, jak se týdeníčky líbí dceři. Je z nich nadšená a my s ní. Úkoly jsou moc hezky zpracované nejen pro děti, ale vlastně i pro nás rodiče. Jsou hodně poutavé, dcera už má doma vyvěšenou vesmírnou mapu a nadšeně si vylepuje obrázky za splnění úkolů. Jsem ráda, že je na trhu dostupná tak inspirativní publikace. Doporučuji ji ostatním maminkám, sešitky jsem dala k nám do čekárny a do školky, kam chodí dcery. 

10. 6. 2020

Příprava do školy v době karantény

Syn půjde v září do 1. třídy. Na podzim jsme mu objednali týdeníčky, které nám byly hlavně v době karantény, kdy byla zavřená školka, kterou syn navštěvuje, velkým pomocníkem. Synovi moc nejde grafomotorika, ale kupodivu sešit Jízda tužkou ho baví ze všech týdeníčků nejvíce. Má ho již přes měsíc hotový a chce ho dělat pořád znovu. Celkově se mi líbí způsob zpracování všech sešitů i jejich tématika. Díky sešitu Praktik pro život si se synem hodně vyprávíme o věcech, které bychom jinak asi neprobírali. (např. moderní a historická města, která jsme navštívili, rozdíl mezi nimi....). V sešitu Pro chytré hlavičky syna moc nebaví vystřihování, ale dost se v tom zlepšil, od té doby, co děláme úkoly z tohoto sešitu:-) máme ještě 4-letého syna, který občas dělá úkoly s námi. Až bude mladší syn předškolák, nic jiného než Předškolákovy týdeníčky mu nepořídíme.


1. 6. 2020

Předškoládovy týdeníčky

Skvělá, nesmírně obsáhlá a zábavná příprava pro předškoláky. Náš syn se o této přípravě sám vyjádřil, že ho to 'strašně baví'. Příprava ho zaujala i přes to, že přirozeně vůbec nevyhledává kreslení, vybarvování, stříhání a jakoukoli práci s tužkou apod. Přípravu jsme dokončili kompletně celou včetně prázdninových bonusů. Nejvíce nás bavily pohybové úkoly.


25. 5. 2020

Nejlepší předškolní příprava, kterou jsme měli

Předškoláčkovy týdeníčky jsou nejlepším pomocníkem při předškolní přípravě. Syna to velmi baví a nenásilně ho učí vše potřebné. Nejedná se pouze o jednostranné zaměření, ale o celkový rozvoj dítěte, což velmi chválím.


10. 5. 2020

Paráda

Jsem velmi spokojena, komplexní rozvíjení všech dovedností.


16. 4. 2020

Skvělá pomůcka

Máme doma několik předškolních knih ale tento soubor je nejlepší a některé cvičení zvládne i mladší syn. Nejvíce je ovšem baví lepení samolepek ????.


Mohlo by vás zajímat

Unikátní vzdělávací knihy pro děti vydavatelství Babyonline

 • Rychlý náhled
  369,00 Kč 449,00 Kč
  • Pro předškolní dět

  První a dosud jediná komplexní příprava předškoláka na našem knižním trhu - 4 publikace, nálepky, kosmická mapa. Mějte náskok od počátku a napořád!

  369 Kč -18% 449 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  169,00 Kč 214,00 Kč
  • Sexuální výchova pro nejmenší

  Kniha Jak děti přicházejí na svět odpovídá na první otázky dítěte (nejen o sexu), a to moderně, pravdivě, jednoduše a s láskou. Pro děti ve věku 2-10 let (nejlépe 2-5 let). Zvídavé a chytré děti vědí o sexu do 6 let. Budou mezi nimi i ty Vaše?Sexuální výchova, u které se žádný rodič nebude stydět.

  169 Kč -21% 214 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  129,00 Kč 169,00 Kč
  • Slovní zásoba / hláskování

  112 ručně malovaných karet naučí předškolní děti slyšet hlásky, slabikovat a poznávat písmena! Děti od 1 roku poznávat obrázky, se kterými si rozšíří svou slovní zásobu. Usnadněte to svému dítěti! Pro rozvoj slovní zásoby i k přípravě do školy.

  129 Kč -23% 169 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  229,00 Kč 269,00 Kč
  • Říkanky pro děti 2-5 let

  Nové, doplněné a upravené vydání oblíbených říkanek pro děti od 0 do 8 let (nejlépe 2-5 let). Kniha je doplněna o Kreslení dle předlohy a pexesové karty. Jiné říkanky! Posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

  229 Kč -15% 269 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  269,00 Kč 394,00 Kč
  • Pro dospívající dívky

  Průvodce moderní dospívající dívky. O všem, co chci, aby věděla moje dcera. Právě o tom je novinka lékařky Jany Martincové, která se více než 20 let věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti a popularizaci medicíny.

  269 Kč -32% 394 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  269,00 Kč 434,00 Kč
  • Pro dospívající kluky

  Tentokrát ve formě blízké komiksům s mnoha návodnými obrázky, protože vás, milí mladí pánové, nechceme trápit přílišným čtením.

  269 Kč -38% 434 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  1 799,00 Kč 2 507,00 Kč
  • Výhodný set knih

  Set publikací obsahuje všech osm autorských knih vydavatelství Babyonline: Jak děti přicházejí na svět, Říkačky, Předškolákovy týdeníčky, Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky, Co se od kamarádek nedozvíš, Desatero pro kluky, Zdravé těhotenství a Žena po 40.

  1 799 Kč -28% 2 507 Kč
  Koupit
  Sleva!
 • Rychlý náhled
  849,00 Kč 1 101,00 Kč
  • Výhodný set knih

  Set publikací Pro chytré hlavičky obsahuje všechny autorské knihy pro děti z vydavatelství Babyonline: Jak děti přicházejí na svět, Říkačky, Předškolákovy týdeníčky a Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky.

  849 Kč -23% 1 101 Kč
  Koupit
  Sleva!

Naše další projekty: