Zavřít

Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky – přímo od autorů

5/5
(Hodnotilo 31)

První a dosud jediná komplexní příprava předškoláka na našem knižním trhu –⁠ 4 publikace, zejména vývojově sestavená grafomotorika, které je věnován celý sešit Jízda tužkou, aby si dítě uvolnilo ruku pro budoucí psaní. Nechybí ani motivační prvek –⁠ nálepky s obrovskou kosmickou mapou. Zatím nepřekonaný koncept pravidelné, systematické celoroční přípravy 5 minut 4x týdně. Jediná příprava s potvrzeným vlivem na růst IQ dítěte. Mějte náskok od počátku a napořád!

ZDARMA bonusové PDF s dalšími aktivitami, videi a radami pro vedení předškoláka pouze u nás!

Více informací

Recenze na Předškolákovy týdeníčky z Centra nadání o.p.s.

Skladem > 5 ks

Jsme vydavatelem

CENA: 444 Kč

ks

ŠKOLA ŤUKÁ NA DVEŘE A VY MÁTE HLAVU PLNOU OTÁZEK A OBAV, ZDA TO VAŠE DÍTĚ ZVLÁDNE?

Nebojte se, nejste sami!

Spousta rodičů má obavy z toho, že jeho dítě ve škole nebude úspěšné. Strachují se, zda budou zvládat přípravu do školy, psaní úkolů a případné doučování dětí, které stojí nejen čas, ale mnohdy i nervy, zvláště po náročném dni v práci.

Ne jinak na tom byla i maminka Jana Martincová v roce 2009: „Blížil se začátek předškolního roku mého ADHD syna. Jeho starší, houževnatější sestra již navštěvovala 3. třídu, a já čím dál více zjišťovala, co všechno jsem u ní před školní docházkou zanedbala. Právě tehdy jsem si uvědomila, že u syna se bez kvalitní předškolní přípravy neobjedu. Jenže žádná odpovídající úrovně, kde by bylo vše, nebyla. Tak jsem se rozhodla ji s odborníky napsat,“ popisuje.

A tak vznikly Předškolákovy týdeníčky!

Set Předškolákovy týdeníčky sepsala maminka-lékařka Jana Martincová pro svého syna.

Výsledek? Z původně hendikepovaného dítěte se dostal v IQ na hranici geniality s kompenzací příznaků ADHD.

Čím je tato příprava stále první a jedinečná?

1| komplexní celoroční příprava předškoláka na našem knižním trhu. Nic jiného již k přípravě do školy nepotřebujete!
2| odborníky dle vývoje v mozku dítěte sestavená grafomotorika (sešit Jízda tužkou) i pohybová příprava (Pohybovky), nechybí spousta stříhání a lepení, které trénují jemnou motoriku. Díky tomu se syn v předškolním roce konečně rozkreslil, později i animoval videa.
3| na přípravě spolupracoval tým odborníků složený z lékařů, pedagogů (MŠ i ZŠ), speciální pedagožky a psycholožky.
4| rozvíjí u dětí logické, kritické i abstraktní myšlení (specialita autorky Jany Martincové, členky Mensy ČR), celý set je systematicky sestaven tak, že si dítě informace a dovednosti postupně skládá jako puzzle do obrázku, spojuje si je různorodými logickými vazbami, v mozku tak vzniká spousta nových synapsí – spojení nervových buněk, což vede ke zvýšení IQ dítěte
5| se spoustou říkanek u úkolů, které rozvíjejí jazykové dovednosti včetně řeči, paměť i myšlení
6| díky lékařskému vzdělání autorky si děti osvojí zdravý životní styl již v předškolním věku
7| nalezení talentových oblastí dítěte, toho, co dítě baví a stojí za to rozvíjet
8| s potvrzeným vlivem na růst IQ dítěte
9| připravuje dítě kromě školy také na praktický život (každodenní dovednosti, komunikace, rozvoj emoční a sociální inteligence, sporty, cestování a další), buduje správné návyky a soustavnost již odmala

Jedná se o hravé učení pro předškoláky s motivačním prvkem v podobě obrovské kosmické mapy formátu A1, do které si předškolák za splněné úkoly nalepí celkem 160 nálepek s vesmírnou tématikou (exoticky pojmenovaní mimozemšťané, raketa, hvězdy, komety apod.)

Stačí 5 minut 4x týdně a:

 • dostanou vaše dítě na jinou úroveň a vy budete zírat nad jeho pokrok
 • budou vás i vaše dítě bavit
 • vám zajistí, že nástup do školy proběhne bez starostí
 • pomohou nalézt talentové stránky vašeho dítěte
 • prohloubí váš vztah s dítětem
 • A HLAVNĚ poskytnou komplexní přípravu do školy, kdy nemusíte už kupovat NIC jiného!

 • ... navíc stojí pouze 11 korun na týden, tak levné není ani kafe z automatu :-)

Předškolákovy týdeníčky připravily do školy i pro život přes 25 000 dětí. Vyšly již 7x, 4x jako nové vydání a 3x v dotiscích: 2010, 2015, 2018 (dotisk 2020), 2021 (dotisk 2022, 2023). 

Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky - představení předškolní přípravy

Mějte náskok od počátku a napořád!
První a dosud jediná komplexní příprava dítěte pro školu i pro život v České republice.

Pracovní listy s úkoly pro předškoláky ve 4 sešitech jsou koncipovány na 40 týdnů, tedy k 9 měsíční přípravě:

 • Jízda tužkou – grafomotorika, 40 po sobě vývojově navazujících cvičení, cviky k uvolnění ruky, nácvik správného držení tužky (52 stran)
 • Hlavičkové úkoly – rozvíjí dítě mentálně, zahrnuje úkoly týkající se následujícího: barvy, tvary, protiklady, představivost, prostorovou orientaci – nahoře, dole, vpravo, vlevo, první až poslední, nad, pod, za, na…, cestu domů, tvar množného čísla, předčíselné představy, jednoduché počítání, zrakové a sluchové vnímání - slabikování, rýmování slov, počáteční a koncová písmena, logické a paměťové úkoly, vztahy a souvislosti, pohybová slovesa, počasí, cvičení na výslovnost SCZ a R a Ř, rébusy, prázdninové bonusy, testované děti si zamilovaly Spojovačky a Rýmovačky. (100 stran)
 • Praktik pro život - probírá s dětmi základní hygienické návyky, chování ve společnosti, stolování, zdravé stravování, ovoce, zeleninu, sporty, jízdu na kole, pobyt na horách, tělo a co mu prospívá, roční období, denní části, měsíce, dny v týdnu, oblékání, pořádek doma i venku, chování v dopravě, dopravní prostředky, život ve městě a na vesnici, rostliny, stromy, zvířata, rodinu, domov, finanční gramotnost, předání vzkazu, poznávání času a další. (52 stran)
 • Pohybovky - Cviky jsou zaměřeny na tělesnou zdatnost, obratnost, rovnováhu a křížené pohyby, které zapojí „do práce“ nejen tělo, ale i mozek. (44 stran)

1200px_VICE%20O%20JANE_KNIHY_PROCHYTREHL

predskolak-set.png

Všechny pracovní sešity pro předškoláky jsou umístěny  v praktické složce  - viz fotografická příloha.

Předškolákovy týdeníčky hravou formou procvičí všechny znalosti a dovednosti, kterými by měl předškolák oplývat. Na knize spolupracoval tým složený z lékařů, pedagogů, speciální pedagožky, psycholožky.  Publikace byla otestována na 5letých dětech . Obsahuje  více než tisíc ručně kreslených obrázků.  Stříhání je uvnitř publikace koncipováno tak, aniž by se porušila vazba knihy, zůstává předškolákovi k opakování nejen v předškolním roce, ale i v průběhu školní docházky.

Publikace obsahuje zhruba třetinu stran se stříháním. To je vytvořeno na okraji stránky tak, aby neporušilo její spojitost s celkem. Současně je začátek rubové strany přizpůsoben tak, aby pod stříhacím proužkem byla prázdná plocha.

Dítě si publikaci může po vyplnění samo prohlížet a nevědomky si opakovat, co s rodičem probral.

Předškolákovy týdeníčky kromě sešitů pro předškoláky obsahují také praktickou přílohu A4 s geometrickými tvary a botou

Příloha A4 obsahuje:

 • tvary k rozstříhání k prvním cvičením v Hlavičkových úkolech
 • obrázek boty s dírkami pro navlečení tkaničky

Po vystřižení boty a zakoupení kratší tkaničky (60 cm) si dítě může na maketě nacvičovat navlékání a zavazování tkaničky, a to dle podrobného popisu v sešitě Praktik pro život, 11. – 12. týden.

Kosmická mapa k nalepení nálepek a nálepky (160 nálepek)

Nálepky byly navrženy 9letou dcerou autorky, Sophií Martincovou. Nálepky ufonů dokonce pojmenovala. 150 nálepek malého formátu je doplněno 10 nálepkami ufonů.

Kosmická mapa je formátu A1 (84,1 x 59,4 cm)

Kosmická mapa byla rovněž nakreslena podle návrhu Sophie.

Kosmickou mapu si při začátku práce s dítětem umístěte na stěnu nebo magnetickou tabuli. Za úkoly jednoho týdne každé publikace si dítě vybere a nalepí jednu nálepku. Každá publikace obsahuje cvičení pro 40 týdnů, proto má dítě k dispozici celkem 160 nálepek.

Kdo se na předškolní přípravě podílel?

Autorky: MUDr. Jana Martincová a Mgr. Věra Tautová, DiS., Doc. PhDr. Hana Dvořáková, CSc. (cvičební program v Pohybovkách), Sophie Martincová
Autorka ilustrací: MUDr. Petra Kubáčková
Pedagogická korektura: Mgr. Irena Košutová, Mgr. Jitka Teturová, Mgr. Lenka Zárubová, Mgr. Hana Trtílková a paní učitelka Hana Nečasová
Jazyková korektura: Mgr. Ruth Flugrová, Mgr. Kateřina Veselá, Mgr. Věra Tautová, DiS.
Cvičenci: Evelinka Staníková (6 a půl roku), Sophie Martincová (9 let) a Ríša Martinec (5 a čtvrt roku)

K Předškolákovým týdeníčkům pořiďte Písmenkové kartičky
Nezapomeňte předškolákovi k Týdeníčkům zakoupit i Písmenkové karty, se kterými si rozšíří slovní zásobu, naučí hláskovat, slabikovat, logickým, kombinačním a paměťovým hrám.

VYZKOUŠEJTE PŘEDŠKOLÁKOVY TÝDENÍČKY NEJDŘÍV ZDARMA

Předškolní příprava v rodině i MŠ
Profesionálně vedený online kurz krok za krokem, ve kterém každý rodič pochopí princip předškolní přípravy, včetně budoucích benefitů pro celou rodinu takto připraveného předškoláka.

Psací potřeby vhodné pro předškoláky
Pořiďte předškolákovi ergotužku se zářezy, ergonomickou tužku a ergonomické pastelky Stabilo!

Jak správně pracovat s předškolákem, aby byl úspěch ve škole i v životě zaručen?

Představení Předškoláka v televizi:

Příprava předškoláka k zápisu a představení nového vydání Předškolákových týdeníčků v Dobrém ránu 2015

Předškolákovy týdeníčky jsou první a stále jediná komplexní příprava předškoláka na našem knižním trhu.

Předškolákovy týdeníčky jsou první a stále jediná komplexní příprava předškoláka na našem knižním trhu.

Předškolákovy týdeníčky jsou první a stále jediná komplexní příprava předškoláka na našem knižním trhu.

Nebojte se, nejste sami!

 
Nebojte se, nejste sami!
 

Ohlasy na Předškolákovy týdeníčky:

Jdeme pracovat a užívat si s vaším sešitem. :) Maminka Barbora

Dobrý den děkuji, teď jsem objednávala jen pastelky a psací potřeby, budeme mít prvňačka, nicméně publikace od vás mám již několik let (kupovala jsem tehdy na veletrhu v Brně) a vřele doporučuji dál, díky Předškolákovým týdeníčkům jsou děti skvěle připravené do školky i do školy a každý se ptá, jak to, že toho tolik umí. :-) Díky vám za to, co děláte a jen tak dál! :-) Hodně úspěchů a radostné Velikonoce! :-) S pozdravem Veronika Kratochvílová
 

Dobrý den paní Martincová, před nedávnem jsme si psali o Vašich Předškolákových týdeníčcích. Musím říct, že dcera je nadšená. Je druhý týden školy, ale my už máme vypracovány 4 týdny. Jsou tam věci, které uměla. Jen je s radostí vybarvovala a doplňovala. Teď pilně trénuje proužky na triku :-). O víkendu vzorně prostřela stůl. Dokonce jsme pekly bábovku, aby byl i dezert :-). Každý den odpoledne skáčeme jako blešky, válíme sudy a podobně. Je u toho spousty srandy. Ode dneška začíná soutěž ve skoku dalekém. Máme připravenou čáru a tabulku k zapisování výkonů.  Na zahradní dlažbě je nakreslený ,,panák´´, kterého přeskakujeme všichni pokaždé, když jdeme na zahradu :-). Jen plakát stále nemá svoje stálé místo :-(. Moc děkuji za tak ucelený koncept. Mějte hezký den, Katka Z. (10. 9. 2018)


Hezký den, pořád se chystám Vám napsat a ještě jednou poděkovat za velmi příjemnou komunikaci a pomoc. Tobík je z mapy nadšený. :) Doporučuji Vás, kudy chodím a už pár maminek v okolí si Týdeníčky pořídilo, nebo plánuje. Oceňuji, že úkoly nejsou příliš zdlouhavé a dají se zvládnout i navečer s dalšími dvěma dětmi za zády. Náš prostřední rád poslouchá, co řešíme a zapojuje se také.  Znovu děkujeme a posíláme fotku, jak se nám mapa pěkně plní :)  S pozdravem Katka K.

Jste prostě jedničky. Přeji knížce hodně kupujících a hlavně spokojené děti a rodiče petersim2

Tydeníček si určitě objednám,sice je Niki ještě malá,ale čas neúprosně letí a pak jako když to najdu....takže to nevydržím a určitě někomu podaruju.....

Ty jo, neskutečné co všechno obnáší vydat knížku.......jsem ráda,že jsem mohla nakouknout....díky.

Úžasný, kloubouk dolů, na tohle bych nervy neměla. JanaA

Jani díky za přiblížení vzniku. Máte za sebou neskutečné množství dřiny, ale už teď vím, že výsledek stojí za to! Nemůžu se Předškoláka dočkat. :-))) nadule 1

Jste moc šikovní, všichni. Vypadá to skvělě a už se moc těším, až si budu moct s Dádou prohlédnout. Díky tygřímáma

Tydeníček si určitě objednám,sice je Niki ještě malá,ale čas neúprosně letí a pak jako když to najdu....takže to nevydržím a určitě někomu podaruju.....

No paráda a té práce! Jste super! Voraba

Perfektně odvedená práce !! Jani, úžasné, ale ani jsem nic jiného nečekala. Už se těším, až ji uvidím. Small

Vypadá to úžasně! Už se taky moc těším. Konečně dobrý dárek pro předškoláky a jejich maminky. Marta81


Dobrý den, mám nejmladšího čtenáře - 16měsíčního Martínka knížky Jak děti přicházejí na svět, Hana


Už jsem koupila a prolistovala. Již jsem si týdeníčky prohlédla a chtěla jsem Vám říct, že jsou skvělé...Už se těším až je předám dceři a budeme je spolu procházet a vyplňovat...Skutečně jsem z nich velmi nadšena. Mám doma 5ti letou dceru, která chce něco vybarvovat a stříhat a hledala jsem pro ni vhodnou publikaci před nástupem do školy. A ta Vaše se mi velmi líbila. Narazila jsem na ni náhodou při brouzdání po internetu a ihned mě chytla za srdce...Jakmile splníme první úkoly, napíši Vám reakci dcery a jak jí to baví... mirinda2001

Vážená redakce, s týdeníčky jsem byla velice spokojena. Používali jsme hlavně Hlavičkové úkoly, psali do Jízdy tužkou a používali i kartičky s písmenky. Je to sice nákladná věc, ale velice dobře se s ní pracuje. Dítě pracuje s pastelkami, tužkou, nůžkami, naučí se plnit úkoly. Je to prima příprava do školy. Spolu s výukou ve školce jsme toho hodně zvládli. Moje dcera teď nastoupila do 1. třídy, tak uvidíme, jak se jí povede. Zatím je v pohodě. Doporučuji dál pracovat na této přípravě pro děti. Je to fajn pomůcka. 

Dobrý den, Vaše publikace jsou hezky udělané. Příručku Jak děti přicházejí na svět jsem si prohlédla, i ta je udělaná hezky, jen jsem ji zatím uložila na později. Je to jen osobní pocit, neberte to prosím osobně. Připadlo mi, že je pro předškolní dítě až příliš podrobná a některé obrázky jsou také až příliš podrobné, některé věci samozřejmě vysvětlím co nejvíce pravdivě, a třeba mi k tomu pomůže i tato příručka, ale některé zařadím trochu později a třeba ji i využiji (zřejmě v průběhu první třídy). Je to ale nejen na rodičích, ale také na vyspělosti dítěte. Co se týče předškolákových týdeníčků, využívala jsem spíše jednotlivé věci a úkoly, které jsem měla pocit, že nám váznou, nebo na procvičení. Pozitivně hodnotím, že jsou v nich zařazeny věci, které v ostatních publikacích scházejí, nebo jsou jen k přečtení (dítě přitom jen neposlouchá, ale je aktivní odpovědmi, úkoly - například sebeobsluha), nebo pohybovky - mě přišly samozřejmostí, že dítě zvládne, ale některé cviky nám taky daly zabrat :), a to jsme neprošli všechny. Některé věci budeme s pomocí Předškolákových týdeníčků případně procvičovat během první třídy. Nalepování mapy nám trochu zhatil mladší syn, který roztrhl mapu, tak jsme samolepky lepili na pelest postele. Jinak pro holčičky by se hodila možná malinko jiná motivace, než vesmír, ale i tak byly u nás žádané a hlavně za snahu jsme dávali malou samolepku denně, v jeden den jsme chvíli plnily třeba i více úkolů, podle únavy a chuti - např. jeden psací, pohybový, myšlení - ale podle obtížnosti:) Všechny úkoly si třídím a zakládám, psací úkoly plníme na gumovací fólii, aby se daly opakovat a taky plánuji využívat jednou třeba pro mladšího syna:) S pozdravem D.U.

Vážení, jsem babička vnoučka, kterému jsem od Vás před časem objednala (jako dárek) publikaci Předškolákovy týdeníčky. Zkušenosti s touto publikací mohu sdělit pouze zprostředkovaně podle informací rodičů, žijeme poměrně daleko od jejich bydliště - ale vím, že hošíkovi se publikace líbila a rád plnil úkoly, aby mohl "zaplňovat" samolepkami kosmickou mapu, myslím, že to byl dobrý nápad, dnešní děti se zajímají i o vesmír. Děkuji za záslužnou činnost a přeji hodně úspěchů i do dalších let. S pozdravem J.K.

Určitě doporučuji. Objednala jsem kolekci publikací, jsou bezvadné, dětem se líbí, doporučuji všem. (Můj pětiletý syn se kroutí, když slyší slovo "úkoly", ale tyhle se mu líbí, hlavně se vždy těší, že si vylepí po splnění úkolu samolepku do kosmické mapy). Zdroj: Heureka http://obchody.heureka.cz/prochytrehlavicky-cz-1/recenze/?f=1#show-rating-z-147210158

Už na podzim jsem objednávala 2 výtisky, jeden pro nás a jeden jako dárek, a musím říci, že i tam se setkal s nadšením. No, a nyní slaví naše neteřinka 5té narozeniny, tak bude obdarovaná také.

Pro svého syna jsem publikaci kupovala na podzim, celý rok jsme pracovali, nyní už nás čekají jen prázdninové speciály. Syn byl z úkolů nadšený, někdy jsme měli spíše problém udržet ho, abychom toho nedělali zbytečně hodně. Pro mě to byla strašná úleva, že nemusím vyhledávat po částech a na různých zdrojích, a že naopak vše máme pěkně ucelené.

Vážení, moc děkuji za poslání Předškolákových týdeníčků, jsou skvělé. Prosím ještě o Písmenkové kartičky. Učím 40 let 1. třídu ZŠ a nyní se věnuji nultým ročníkům. Moc děkuji. Vaše materiály mně velmi pomohou. Jsou báječné! Kubíčková

Jak jsem slíbila, tak píšu, jak se týdeníčky líbí dceři. Je z nich nadšená a my s ní. Úkoly jsou moc hezky zpracované nejen pro děti, ale vlastně i pro nás rodiče. Jsou hodně poutavé, dcera už má doma vyvěšenou vesmírnou mapu a nadšeně si vylepuje obrázky za splnění úkolů. Jsem ráda, že je na trhu dostupná tak inspirativní publikace. Doporučuji ji ostatním maminkám, sešitky jsem dala k nám do čekárny a do školky, kam chodí dcery. 

25. 4. 2024
Ověřený nákup

Předškolákovy týdeníčky pro chytré hlavičky

Soubor sešitů s úkoly je z mého pohledu opravdu fantasticky zpracován, úkoly jsou smysluplné a pěkně bystří mozek.
Syna nejvíce zaujal díl Hlavičkové úkoly - měl jej za 14 dnů vyplněný - ne tím, že byl tak jednoduchý, ale opravdu jej bavil.
Mimo synovu zvídavost to byla jediná příprava k zápisu, syn se u zápisu cítil dobře byť jej absolvoval ve výběrové škole, zpětná reakce od učitelky byla hodně potěšující. Kromě synova intelektu to připisuji i sešitům, neboť ho namotivovaly a nastimulovaly.


  1. 4. 2024
  Ověřený nákup

  předškoláček

  Krásná komplexní příprava pro předskoláky. Objednávala jsem již podruhé po předchozí vynikající zkušenosti u starší dcery.


   13. 2. 2024
   Ověřený nákup

   Týdeníčky

   Vypadá to moc pěkně, věřím, že vnuk bude nadšený a dcera též :)


    23. 8. 2023
    Ověřený nákup

    Poděkování a doporučení

    Dobrý den, chtěla bych všem poděkovat, kdo se podílel na vzniku PŘEDŠKOLÁKOVY TÝDENÍČKY patří Vám velké DÍKY.
    Touto cestou bych ráda doporučila tento komplexní materiál pro předškolní přípravu všem dětem!
    Máme dceru Barunku, kterou v lednu 2023 čekala operace a tím pádem dlouhá absence ve školce. Věděla jsem, jak je předškolní příprava důležitá, a proto jsem hledala vhodnou publikaci na přípravu v domácím prostředí. Nakoupila jsem mnoho publikací, které se orientovaly na: grafomotoriku, orientaci v čase a prostoru, předmatematické představy, sluchové vnímání, zrakové vnímání atd. Měla jsem mnoho materiálů, ale pořád jsem nebyla spokojená, až v momentě, kdy jsem narazila na internetu na PŘEDŠKOLÁKOVY TÝDENÍČKY.
    Předškolákovy týdeníčky jsou opravdu KOMPLEXNÍ ve všech směrech. Vše je uděláno zábavnou formou a velké plus je, že v tomto uspěchaném světě si najdete čas na "práci" s vaší ratolestí, vy sami se přesvědčíte, jak vaše dítě pracuje a hlavně mu pomůžete k tomu, aby bylo skvěle připraveno na ZÁPIS a nespoléhali jen na zařízení, které vaše dítě navštěvuje.
    Věřím, že budete spokojeni.


     30. 3. 2023
     Neověřený nákup

     recenze

     Skvělé zpracování pořídíme i pro druhého syna . Nejvíce mi vyhovuje , že to není časově náročné. První syn je hodně nemocný a tohle nám nahrazuje výuku ve školce :)


      Mohlo by vás zajímat

      Povinné údaje.

      Unikátní vzdělávací knihy pro děti vydavatelství Babyonline

      Naše další projekty: