Jak děti přicházejí na svět – přímo od autorů

5/5
(Hodnotilo 7)

Kniha Jak děti přicházejí na svět je skutečným rozhovorem matky-lékařky Jany Martincové s tehdy 5letým synem. Odpovídá na první otázky dítěte (nejen o sexu), a to moderně, pravdivě, jednoduše a s láskou. Proberte s dítětem nejlépe, než půjde do školy, ale lze to podle knížky dohnat zhruba do 10 let.

Více informací

Skladem > 5 ks

Jsme vydavatelem

CENA: 299 Kč

ks

„Ve dvou letech mě zajímalo, jak jsem se ocitl na tomto světě. Tehdy mi stačila odpověď, že jsem se svým rodičům narodil. Ale v 5 letech jsem přišel za maminkou s mnohem záludnějšími otázkami. Chtěl jsem například vědět, jak se tatínkova buněčka dostane mamince do bříška, jestli ji tatínek přenese v ruce.“ Právě u této otázky si lékařka Jana Martincová chtěla pomoci vhodným obrázkem. Ten nemohla dlouho najít. To jí bylo impulsem k tomu, aby nedostatek na knižním trhu vyplnila sepsáním skutečných otázek a odpovědí do knížky Jak děti přicházejí na svět, knížky, ve které nebude chybět žádná odpověď na záludné dětské otázky v předškolním období. Nejmladší čtenářce byl rok a půl. O téma se zajímal její 5letý bratr, tak knížku jejich maminka přečetla oběma. Nejstaršímu čtenáři bylo 9 let, který ji zase četl společně s celou rodinou, včetně 7letého bratra. Maminky nám často píší, že byly překvapené, jak 2 děti různého předškolního věku jí obě krásně porozuměly, ale každé dítě zajímalo podrobně něco trochu jiného.

Jak děti přicházejí na svět = skutečný rozhovor matky-lékařky s 5letým dítětem

Chcete, aby vaše dítě stejně jako ty naše znalo již v 5 letech odpověď na otázku: Jak jsem přišel na svět? Bez červenání a báchorek?

Jedná se o naprosto unikátní knížku sexuální výchovy pro nejmenší, jejíž jedinečnost spočívá v tom, že dospělý manipulativně dítěti nenabízí to, co by mělo o sexu vědět, ale díky skutečnému rozhovoru jsou zde skutečné otázky dítěte a jednoduché odpovědi na ně, tedy to, co dítě opravdu v tomto období o svém těle zajímá.

Jak děti přicházejí na svět je příběh lásky, kde je narození miminka zasazeno do kontextu celého lidského života. Je plná obrázků i vtipných, což děti ocení. Je v ní kapitola o rodině, se kterou se děti často identifikují. Také, jak by o sebe měla budoucí maminka pečovat a jak by o ni mělo pečovat okolí.
Co děti naprosto milují, tak kapitolu o buňkách, kde jsou záživnou a vtipnou formou představeny nejen buňky pohlavní, ale i svalové, nervové, kostní a krvinky, aby si děti udělaly reálnou představu o svém těle. 

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:

 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!

Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

banner-pruzkum.jpg

Na jaké otázky najdete v knížce odpovědi?

Knížka je zpracována do deseti kapitol, ve kterých se děti dozví:

 • jak děti přicházejí na svět,
 • že na miminko musejí být dva: maminka a tatínek,
 • nechybí ani kapitola o lidských buňkách i těch pohlavních,
 • jaký je rozdíl mezi dítětem a dospělým, mezi ženou a mužem,
 • jak se tatínkova buněčka dostane do maminčina bříška,
 • jak děti v bříšku rostou, jí a dýchají,
 • jak se rodí děti,
 • co rozhoduje o tom, jak miminko vypadá,
 • zda může být v bříšku více dětí, o dětech ze zkumavky,
 • a také o tom, že porodem to nekončí, ale teprve začíná.
1200px_VICE%20O%20JANE_KNIHY_PROCHYTREHL

sex1.jpg

Kniha Jak děti přicházejí na svět obsahuje z 95 % skutečné dotazy dětí autorky - lékařky, kterým byly v době prvního dotazu 2 roky, celou problematiku pak chtěly podrobně objasnit v 5 letech

Díky lékařskému vzdělání obou autorek si děti i jejich rodiče mohou udělat reálnou představu o stvoření dítěte, o tom, jak to v lidském těle chodí. Publikace je zpracována jako zvídavostí gradující rozhovor dítěte s matkou. Inspirace ze života autorky jej činí poutavou a srozumitelnou i pro nejmenší děti.
Publikace má pevnou vazbu, formát 19 cm x 28 cm a obsahuje 56 stran.

Vyšla ve 2 vydáních a 3 dotiscích: 2010, 2018 (dotisk 2021, 2023, 2024).

Jak se vyrovnat se sexuální výchovou u vlastního dítěte?
S námi to zvládnete hravě.

Jak děti přicházejí na svět – představení knihy pro děti

Zvídavé a chytré děti vědí o sexu do 6 let. Pravdivě!
Budou ty Vaše mezi nimi?

Sexuální výchova pro nejmenší i náctileté vydavatelství Babyonline od Jany Martincové a odborníků

Sexuální výchova v Sama doma (2019)

Video s výsledky sexuálního průzkumu

Ohlasy na Jak děti přicházejí na svět:

Nemohu najít tu fotku, kterak si Kubík před mým odchodem do porodnice třikrát prochází Vaší knížku Jak děti přicházejí na svět a přitom sedí na "trůnu" a vypráví celý proces, co se mamince bude dít, prarodičům :). Tato knížka nás provázela celým těhotenstvím, než se narodil bráška a VEEELMI nám pomohla pochopit celý proces. I po porodu jsme se k ní vraceli... krásně napsaná a ilustrovaná...ulehčuje dětem připravit se na příchod sourozence. Můžu jen doporučit všem a doporučuji i osobně všem svým známým. Hanka (zdroj FB)
 

Dobrý den, objednali jsme u Vás knížku Jak děti přicházejí na svět. Naše holky, 6 a 3 roky, ji dostaly k Vánocům, toho času jsem byla v sedmém měsíci s jejich bráškou, který se narodil 29.2.2012. Děti podle knížky krásně pochopily, jak je miminko v bříšku uloženo, co tam celý den dělá, jak roste a jak se později narodí. Starší dcera si v knize ráda opakovaně listuje a prohlíží, občas se přijde na něco zeptat. Kniha je krásně zpracovaná, moc se nám všem líbí. S pozdravem I.K. a děti
 
Milý BOL, píšu, jaké máme zkušenosti s publikacemi, které od vás máme. Největší hitovka bylo JAK DĚTI PŘICHÁZEJÍ NA SVĚT. Koupila jsem je Marušce, když měla 2 roky a já měla v pupku Aničku. Ta je úplně dokonalá, přečetli jsme ji mockrát od začátku do konce. Za nás není co vytknout. Písmenkové kartičky mají na moje holky (4 a 1 rok) asi moc umělecké obrázky, ony rády něco jednoduššího a kýčovitějšího. Ale Maruška písmenka poznává, Anička je doslova žere. Říkačky jsou v obdobích, jednou je čteme furt dokola, pak zas vůbec. Myslím ale, že i tady holky dávají přednost jednodušším lidovým básničkám. Líbí se jim hlavně ty pohybové, kde můžou cvičit. Věřím, že do ostatních řádně dozrají. 
Na Předškolákovy týdeníčky je ještě brzo, publikace Zdravé těhotenství přišla pro mě pozdě, ale viděla jsem ji v Brně ve Vaňkovce a moc se mi líbila. Doufám, že brzo otěhotní moje nejlepší kamarádka, a že ji tuto publikaci budu moci koupit. 
E.B.

Dobrý den, dorazily mi vaše týdeníčky, říkačky i kartičky, z toho všeho jsem nesmírně nadšená, opravdu je to na úrovni a moc se těším, až to začneme doma používat, nicméně trochu mne zklamala knížka, Jak děti přicházejí na svět. Obsahově je bezva, ale osobně musím konstatovat, že je vidět, že ji napsaly dvě lékařky. Stránky 38 a 40 by mohly mít lepší formulace. Trochu mi vadí postoj, že paní doktorka říká mamince, co má dělat a jak má tlačit, a poté že tam odsuzují porody doma. Na to si myslím mohly autorky nechat jiný prostor, než knížku pro rodiče a děti. Kdyby totiž všichni lékaři neměli pocit, že oni ví nejlépe jak maminku porodit, rodily by ženy až na výjimečné komplikované situace samy a nevyžadovaly by, aby paní doktorka z matky to dítě vytáhla.-)) Ale až na těchto pár formulací je knížka super. Pokud by bylo možné využít Vaší nabídky o zaslání Kreslení dle předlohy v pdf, byla bych Vám moc vděčná. Ještě jednou děkuji za to, že jste, že jste podnikaví a vytváříte báječné publikace a jako jediní máte velmi praktické a přehledné informace na webu. Pěkný den přeje K.J.
 • Reakce autorky Jany Martincové na předchozí příspěvek: Děkujeme za milý e-mail, dovolila bych se pouze ohradit vůči Vašemu tvrzení, že  "autorka v knize odsuzuje porody doma". Nikde v knížce takováto formulace či náznak není. Na otázku dítěte "A proč se děti rodí v porodnici? Proč ne doma?" matka odpověděla "Protože jsou v porodnici na porod lépe vybaveni. Jsou tam lidé, kteří mamince pomohou a přístroje, které jí i miminku mohou zachránit život, když se objeví potíže. Například se může zjistit, že chodbička, kterou má miminko vylézt, je menší než miminko." Jak mně jistě dáte za pravdu, v těchto 3 větách nejen že domácí porody nehaníme, ale vůbec o nich nemluvíme. Proč? Zatímco v porodnici může rodit každá žena, tak o porodech doma to paušálně říci nelze. Kdyby knížka měla ve všech odpovědích skrývat všechny eventuality, byla by asi 6x objemnější, pro dítě nezajímavá a těžko srozumitelná.
 
Dobrý den, paní doktorko Martincová, před rokem a čtvrt jsme spolu komunikovaly ohledně Vaší knížky Jak děti přicházejí na svět. Celou dobu jsem čekala, až můj syn projeví o tuhle otázku zájem. Stalo se to před týdnem, včera mu bylo 7 let, chodí do 1. třídy. Pročítali jsme Vaši knížku a dostali jsme se ke kapitole 6, když přišel domů manžel. Syn mu nadšeně vyprávěl, jak tatínek vystřeluje spermie, ale ne lukem. Znova jsme si prošli 5. kapitolu i s tátou a všichni jsme byli spokojení. Jsem nadšená, že jsem mohla mít náskok a v pravý čas použít geniální pomůcku. Moc Vám za to děkuji a přeji hodně úspěchů s Babyonline. Petra Dvorakova petrousa
 
Určitě koupím a přečtu, budu ráda za nějaké rady, ale stejně si to každý rodič udělá po svém, protože každý člověk (dospělý) i dítě se v mnohém liší. evita23

Už jsem psala pochvalu do emailu, ale říkám si, že něco napíši i sem. Abych třeba napomohla rodičům v rozhodování či knihu koupit nebo ne. Původně jsem si říkala že takováto kniha nebude potřeba, že vše dokáži vysvětlit sama. Mně moje maminka vždy vše vysvětlila tak, jak to je a žádné tajnosti v tomhle přede mnou již od útlého věku neměla a já jsem rozhodnutá mít to tak stejně. Tuto knížku jsem dostala vlastně jako dárek od Baby online. A jsem z ní šíleně nadšená. Všechny kapitoly jsou napsány velice srozumitelně a jasně a přesně tak jak to je. Knížka je doplněná obrázky, které popis ještě více přiblíží i lidem co nemají ani anung jak to v těle funguje. Já jsem zdravotní sestra, takže to dovedu ocenit i z téhle stránky a můj muž je technik, takže neví o téhle stránce nic. A jemu vysvětlovat jak vzniká miminko a jak se vyvíjí byl boj. Kdybych už v té době měla tuhle knížku značně mi to ulehčí celou situaci proto myslím, že je to knížka výborná pro zvídavé děti, ale i pro rodiče co si nejsou úplně jistí jak že to v tom bříšku a těle vlastně je. A nebo nevědí jak to dětátku podat, aby to pochopilo. Knížka je prostě bezvadná a vřele doporučuji. medox

Moc děkuji za zaslaný předškolní balíček. Děti z něj měly radost - všechny! Obzvláště zajímavá jim přišla knížka o sexu. Nyní z ní ten nejstarší každý večer předčítá a padají hromady dotazů na rodiče:-)  Je to moc pěkně napsaná knížka. Martina

Ten jí ale předal spermií! Ještě dodám jednu perličku, aneb jak reagují problematiky znalé děti. Když naše myší samice již podruhé porodila 12 mláďat, syn se nejdříve podíval na ni a mláďata, pak vzhlédl ke mně a pravil: "Ten samec té Brigitě ale musel předat spermií, co, mami?" Calamity J.
 
Jsem naaaaadšená. Došla mi část publikací do Rakouska - Jak děti přicházejí na svět a Předškoláček. 
 
Klobouk dolů. Výborný nápad a krásně srozumitelně vše zpracované. 
 
Pochvala patří i za ilustraci. Nenásilná krásná forma, super na pochopení. 
 
Popravdě můj přítel se skoro vyděsil, jak konkrétně je vše popsané. V momentě, co jsem mu přeložila, jak je vše popsané, tak pochopil, že je opravdu super, že dítě se o zrození, o těle i o všem dozví od rodiče zábavnou cestou. A osvojí si tuto skutečnost jako vše kolem nás a nebude vypadat zaskočeně, naopak velmi chytře i před dospěláky.
 
Moc děkuji a přeji spokojené zákazníky. Jen tak dál. Témat je mnoho. Maminka Jana z Rakouska
4. 6. 2022
Ověřený nákup

Jak děti přicházejí na svět

Naprosto úžasná knížka pro mé děti 6 a 4 roky, když mají stále všetečné otázky ohledně vzniku miminek :).


  2. 5. 2022
  Neověřený nákup

  Skvělá kniha

  Kniha "Jak děti přicházejí na svět" se mi poprvé dostala do rukou po narození první vnučky. Darovala jsem ji synovi s tím, aby ji v pravý čas předal své dcerce. Nečekala jsem, že to bude tak brzy. Dostala ji přibližně v roce a půl, kdy jevila velký zájem o obrázkové knihy a uměla už alespoň částečně komunikovat. Kniha se velmi brzy stala jednou z jejich nejoblíbenějších, ba dokonce nepostradatelných. Každý den v ní listovala. Nejvíce ji fascinovalo mimi v bříšku. Stále dokola nám všem mimi ukazovala a "komentovala" obrázky. Kniha ji doprovázela poměrně dlouhý čas. Pak došlo ke stěhování a někam se zatoulala. Syn se snachou mě po marmém hledání požádali, jestli bych se nepokusila sehnat novou. Naznali totiž, že by se opět víc než hodila. Vnučce v té době bylo 7 let. Oběhla jsem všechna knihkupectví v Brně a nic. Teď se mi náhodou, díky paní doktorce Janě Martincové, dostala opět do rukou.
  Musím říct, že mi i po letech připadá být skvělá. Neskutečně se těším, až ji předám vnučce. Určitě jí skvěle poslouží i dnes.
  Dle mého názoru by se tato kniha měla dostat nejen ke všem dětem, ale i rodičům, prarodičům a také pedagogům (co bych za ni dala v době, kdy jsem byla jako mladá, nezkušená pedagožka postavena před žáky a měla se s touto problematikou vyrovnat...).
  Mimochodem, v knihovničkách vnoučat se nacházejí snad všechna díla paní doktorky Martincové.
  Jsou opravdu skvělá! Jsem za ně velmi vděčná a těším se, co nového v "dilně" paní doktorky ještě vznikne.
  Ing. Lenka Dohnalová
  máma, babička, pedagog


   11. 4. 2022
   Ověřený nákup

   Radost

   Kniha nám nás velmi potěšila. Kniha posloužila přesně jak bylo potřeba. Mohu jen doporučit. 😊


    20. 7. 2021
    Ověřený nákup

    Velká zábava a ponaučení

    Zatím nemáme přečteno celé, ale děti moc zajímá, nasmějí se u toho a mají spoustu všetečných otázek :-). Kupujeme později, děti mají 6 a 8 let, přesto je to moc zajímá.


     18. 4. 2020
     Ověřený nákup

     Spokojenost

     Čekáme třetí mimčo a klukům 6 a 5 let kniha hezky názorně ukazuje, jak miminko vlastně vznikne. Nepůjdou do školy nepoučení.


      Mohlo by vás zajímat

      Unikátní vzdělávací knihy pro děti vydavatelství Babyonline

      Naše další projekty: