Naučit se psát nikdy nebylo tak snadné. Rodina EASY Start poskytuje perfektní pera pro začátek školy. Bez ohledu na to, zda se vaše dítě chce naučit psát nebo kreslit, speciálně navržená pera mu pomohou si to lépe procvičit. Od prvních čar až po to, jak se naučit písemně psát - je tu perfektní pero pro každou příležitost!


UČIT SE PSÁT MUSÍ BÝT ZÁBAVA

Učit se psát ve školce a ve škole je důležité a to zejména v začátcích. Proto firma STABILO vyvinula speciální ergonomickou řadu per a tužek EASY Start, které jsou dokonalým pomocníkem od prvních pokusů psaní ve školce až po prohlubování schopností psát na základní škole. Výrobky byly vyvinuty za pomoci odborníků na motorické dovednosti (Prof. Dr. Ing Ralph Bruder, ředitel Ústavu ergonomie Darmstadtské technické univerzity a odborník na ergonomii výrobků a Dr. Christian Marquardt, odborný expert v oblasti motorických dovedností, nemocnice v Mnichově Bogenhausen). Pera mají unikátní úchopovou zónu, která zajišťuje pohodlí při psaní a brání předčasné únavě ruky. Jsou navržena vždy ve verzi pro leváky nebo praváky, aby dětem maximálně "sedla" do ruky.

drzeni-tuzky.jpg


Drží vaše dítě správně tužku?

Jak můžete jako rodič dítěti pomoci najít správný úchop? Při počátečním psaní je třeba věnovat pozornost výběru vhodných psacích pomůcek. Jako pohyb využíváme především tah psacího náčiní po papíře. Vhodné psací pomůcky za sebou zanechávají, při použití přiměřeného tlaku, znatelnou jednolitou stopu, dítěti se dobře drží a intuitivně ho navádějí ke správnému úchopu. Vybírejte tedy pečlivě a vyzkoušejte si pastelkou, tužkou a perem opravdu kreslit nebo psát.


Vybírejte psací potřeby společně s dítětem – psaní i kreslení ho pak bude více bavit!


Stáhněte si leták, kde najdete všechny potřebné rady: 
https://www.stabilo.com/cz/fileadmin/countries/CZ/Stabilo_letak_CZ_20_21_web.pdf
prukaz.pngŘidičský průkaz na psaní

STABILO vytvořilo pro školáky APLIKACI na jejich webu, se kterou si mohou vyzkoušet, jak píší a získat po ukončení a vyhodnocení testu vlastní „Řidičský průkaz na psaní“ s doporučením na vhodné pero.


Více informací na: https://www.stabilo.com/cz/inspirace/ridicskyprukaznapsani/

Více na: https://www.stabilo.com/cz/inspirace/easy-start/

EASY ORIGINAL.jpg