Milí rodiče a děti,

naučit se psát je téměř stejně obtížně, jako naučit se hrát na hudební nástroj. U obou je důležité, aby dítě věnovalo výuce plně svou pozornost a učení bylo hrou. Chceme, aby výuka psaní byla pro děti jednodušším a hravějším procesem. Proto STABILO podporuje úhledný rukopis a plynulé psaní tím, že se ve svém portfoliu výrobků zaměřuje na ergonomicky tvarovaná pera a tužky pro děti. Tyto psací potřeby, které jsou navrženy zvlášť pro praváky i leváky, vyvíjí společně s odborníky na grafomotoriku.Učit se psát ve školce a ve škole je důležité, a to zejména v začátcích. Proto firma STABILO vyvinula speciální ergonomickou řadu per a tužek EASY Start, které jsou dokonalým pomocníkem od prvních pokusů psaní ve školce až po prohlubování schopností psát na základní škole. Výrobky byly vyvinuty za pomoci odborníků na motorické dovednosti (Prof. Dr. Ing Ralph Bruder, ředitel Ústavu ergonomie Darmstadtské technické univerzity a odborník na ergonomii výrobků a Dr. Christian Marquardt, odborný expert v oblasti motorických dovedností, nemocnice v Mnichově Bogenhausen). Pera mají unikátní úchopovou zónu, která zajišťuje pohodlí při psaní a brání předčasné únavě ruky. Jsou navržena vždy ve verzi pro leváky nebo praváky, aby dětem maximálně „sedla" do ruky.


STABILO EASYgraph - ergonomická grafitová tužka

Pokud jde o první psaní, ergonomická tužka STABILO EASYgraph pomůže dětem naučit se psát pohodlně a snadno. Tvar STABILO EASYgraph byl vyvinut vědci speciálně pro dětskou ruku. Trojhranný tvar a neklouzavé plošky intuitivně navádí ke správnému úchopu.

Žlutý nebo červený konec tužky signalizuje levou, nebo pravou variantu.

Podívejte se na video: https://youtu.be/DBgfzyHsFII

„Výřezy krásně navedou dětské prsty, kam přesně poslední článek na tužku umístit a v jakém sklonu. Děti tak tužkou píší mnohem snáze, baví je to, nemají ruku v křeči a nejsou ze psaní unavené. Pastelky i tužka se pouze dostrouhává, tuhy v nich jsou totiž lepené. Strouhat je potřeba dítě naučit, protože je zvyklé z lámavých pastelek a tužek strouhat jako divé. Tímto byste u těchto psacích a kreslících potřeb přišli zbytečně o spoustu délky jednotlivých kousků,“ Jana Martincová, autorka publikací Pro chytré hlavičky.

STABILO EASYgraph - ergonomická grafitová tužka