Výběr ze 105 fotografií s nadšeným a další rodiče inspirujícím komentářem:

Jak skáče žába.
Lukášek vybarvil žabičku na zeleno a pak kreslil obloučky, jak žába skáče. Zuzi (14.2.2009)

 

Malý malíř Pepík, dva roky a tři měsíce.
Pepíno je takový malý šikula. Snažíme se spolu naučit udělat čárku, kolečko atd.. Velice nám pomáhájí na procvičení obrázky, jako např. ježek, kterému Pepík maluje bodlinky. mimanek (18.2.2009)

 Jak děti s Říkačkami pracují_1 Jak děti s Říkačkami pracují_2
   
Cvičení u říkaček je to nejlepší.
Leze leze žabička, zelená je travička. Za ní leze druhá, barevná jak duha. Nakonec k nim přijde skokan a ten skáče jak klokan. barcah (15.2.2009)
 Natálce je rok a půl a říkačky pravidelně trénujeme.
Jedeme autem na výlet, točíme volantem tam a zpět. Kde chceme tam zabrzdíme, na lidičky zatroubíme. barcah 15.2.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_3 Jak děti s Říkačkami pracují_4
   
Lukášek ukazuje na říkanku kterou umí - ZEBRA.
Lukášek má 5.5 roku a hlavně ho baví, když mu čtu říkanky. Pěkné si hned zapamatujeme. Lukášek je hned umí, vždy si na říkanky vzpomene a chce se učit sám od sebe, :-) to se mi na tom líbí nejvíce - chytlo ho to. Líbí se i jeho sestřičce Vendulce, která si ráda prohlíží obrázky. Také jsem ráda, že mohu pracovní úkoly vytisknout a dělat je tak kolikrát chceme, jsou tedy i pro Lukáškovu mladší sestřičku (16 měsíců), až trochu povyroste. Jsme moc rádi, že je máme. Pěkný den všem. :-) linetka (26.2.2009)
 Denisčino čtení.
S 2 letou Deniskou si čteme říkanky, podle kterých pak cvičíme. Deniska si knížečku s říkankami moc ráda prohlíží i sama a dělá, že čte. Je to velká sranda.
michaelalu (27.2.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_5 Jak děti s Říkačkami pracují_6
   
Danielka se učí abecedu.
5 leté Danielce nachystám na jednu stranu pexeso s písmenky a na druhou stranu pexeso s obrázky. Danielka pak hledá stejná začáteční písmenka a moc ji to baví. Má velkou radost když to má všechno správně. Pak si ještě říkáme, která další slova začínají na stejné začáteční písmenko jako má na obrázku. Danielka se už moc těší, až si vytvoří své vlastní pexeso - zatím na to nemá odvahu. :-) michaelalu (27.2.2009)
 Jedeme autem na výlet.
Náš Bruníček má skoro jedenáct měsíců. Říkačky mu čtu od Vánoc, kdy mu tuto knihu donesl Ježíšek. Každý den strávíme až půl hodiny čtením této knihy. Zaměřuji se zatím na jednoduché říkačky, při kterých používám tělo Bruníčka. Moc se mu líbí jeho tatrovka, a když ho vozím, říkám mu "Jedeme autem na výlet... Auto po silnici frčí..." Hezké jsou pohybové a naučné říkačky. Ostatní hry budu nadále používat, protože jsou to úžasné tipy na hry s dětmi od miminkovského věku. Doporučila jsem tuto knihu kamarádce a hned si ji také pro svého syna koupila. Chci vám tímto poděkovat za skvělou knihu!!! Zdravím a přeji mnoho spokojených a nadšených čtenářek a čtenářů. A hlavně dětiček! raskova (2.3.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_7 Jak děti s Říkačkami pracují_8
   
Nelinka a písmenka.
Nelinka má 2 roky a 4 měsíce a pomocí Říkaček cvičíme s ručičkama i nožičkama (obrázky nám v tom pomáhají) a také se učíme písmenka - už poznáme A, O, E, I. Tato knížka se nám velice líbí. terulka (3.3.2009)
 Vojtovo pexeso.
Takhle dopadly naše Říkačky hned první den, kdy jsem je ukázala dětem. Když Vojta (3,5 roku) zjistil, že do prázdného pexesa má dokreslit obrázky, okamžitě se do toho pustil. vodovka (4.3.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_9 Jak děti s Říkačkami pracují_10
   
Radomírek s Říkačkami.
Vzhledem k věku Radomírka (Říkačky máme zhruba od doby, kdy měl něco mezi 13ti a 14ti měsíci) jsme se začali věnovat zprvu říkankám pohybovým. Část publikace také ofotíme, říkanky se naučíme a pak si hrajeme podle pokynů, nebo i podle fantazie dále. Další říkanky zkoušíme postupně podle toho, co Radomírka zaujme. Necháme ho samotného, co si vybere a pak navážeme i dalšími hrami. Na publikaci Říkačky... jsme přišli úplně náhodou, a děkujeme za ni. Dala nám další inspiraci, jak si s naším malým neposedou hrát. Petra Mačáková (4.3.2009)
 Jsem Kubíček a mám 15měsíců.
S říkačkou voda, mýdlo a bublinky, vykoupu si na těle všechny skulinky.
Pak přijde říkačka o zoubkách a kartáčku. Tak s vervou projíždím každou zatáčku. Tak už jsem čistý!
No a co v té třetí říkačce píší? No, že i spánek je moc důležitý. Tak hurá na kutě a rychle spát, ať si zas s říkačkou můžu hrát. libuse (4.3.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_11 Jak děti s Říkačkami pracují_12
   
Mikolášek 3...malování při říkání.
Nejraději mám básničky o zvířátkách. Podle té o kukle, jak se z ní stane motýl, jsem namaloval louku plnou motýlků. Taky s tou o ježkovi byla velká legrace, dokreslil jsem mu bodlinky a ještě jsem se naučil dupat a funět jako ježci. češtinka (4.3.2009)
 Říkanka o výletu autem.
Takhle si s mamkou hrajeme. Ady.S (5.3.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_13 Jak děti s Říkačkami pracují_14
   
Honzíček řídí auto.
Honzíček se učí, jak řídit auto, aby potom mohl pomáhat tatínkovi. Knížku Říkačky pro chytré hlavičky mi malý pořád bere, protože se mu líbí, že listy jsou, narozdíl od jiných knížek s říkadly, tvrdé a leské a jednoduše se dají otočit. Neustále otáčí, ohýbá rožky, ale knížka je pořád jako nová. I od čaje se mu ji podařilo polít, ale utřeli jsme to a nic na ní nezůstalo. Moc děkujeme za supr nápad. Honzíček s maminkou a tatínkem. barfi (4.3.2009)
 S úsměvem jde všechno lépe.
Jmenuji se Anička. Budu mít 4 roky. Pod vánočním stromečkem jsem našla "Říkačky pro chytré hlavičky". Maminka mi čte říkačky a já si prohlížím obrázky. Už jsem vymalovala celý sešit kreslení, škoda, že nemám další. U babičky hraji pexeso a většinou vyhrávám. A ve skříňce mám schované pexeso s písmenky a prázdné kartičky. Ty na mě čekají až budu předškolák. Anička. SylvinkaB (4.3.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_15 Jak děti s Říkačkami pracují_16
   
Barunka si ráda "sama čte".
Hned ráno letí ke skříni a volá "Říkačky!". Popadne je a čte si je na gauči: "Pozor pálí!" Neli (5.3.2009)
 Pojmenovávání obrázků a hledání dvojic.
Nejoblíbenější hrou Barunky s pexesem je hledání stejných obrázků. Neli (5.3.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_17 
   
Vymyslely jsme Noteso.
Obě dcerky se učí hrát na flétny, aby si lépe zapamatovaly noty, vymyslely jsme noteso - na volné kartičky jsme si do páru namalovaly vždycky notu a její název... doslova škola hrou. ;-) Dada77 (5.3.2009)
 Co si ještě přečtu...
Veliká výhoda je materiál stránek....knížky, které máme doma mám schované, protože Nikolka ráda otáčí a mačká, knížky by nepřežily, ale tahle má VELIKOU šanci... :-) petersim2 (23.1.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_18 Jak děti s Říkačkami pracují_19
   
Hra obrázkovo-obrázkového pexesa.
Karty si skládáme do šachovnice, už toto neobyčejné uspořádání děti vpraví do hry. Calamity J. (1.1.2009)
 Hra obrázkovo-písmenkového pexesa.
Opět uspořádáme do šachovnice, děti ví, že musí být vždy rubové různé, u hry si na to dávají pozor, musí být více soustředěné než u běžného pexesa. Calamity J. (1.1.2009)
Jak děti s Říkačkami pracují_20 Jak děti s Říkačkami pracují_21
   
Poznávání písmenek a hlásek 4letého dítěte.
Vyberu obrázky s písmenky, většinou namíchám ty, které již dítě umí samo poznat (A), vložím také obrázky a písmenka, která jsou pro dítě exotická (Yzop lékařský, X,...). Počet stanovím dle schopností a momentálního soustředění dítěte. Již jsme vyzkoušeli na popud syna i celou sadu. Po půlce chtěl skončit, přesvědčila jsem jej, že dohrajeme, bylo na něm po skončení vidět, jak má ze sebe radost, že zvládl. Calamity J. (1.1.2009)
  
Jak děti s Říkačkami pracují_22 

 

 

[call_to_action url="https://prochytrehlavicky.cz/rikacky-pro-chytre-hlavicky-primo-od-autoru.html" target="_self" btntext="Chci koupit" title="Říkanky pro děti (i ty nejmenší)"]BONUS ZDARMA: Po zakoupení Říkaček Vám zašleme část grafomotorické listy[br] Kreslení dle předlohy také v pdf formátu pro vlastní potřebu![/call_to_action]