Počítejte s tím, že hodně. Jaké tedy vybrat? Jako první doporučujeme dítěti koupit ergonomické pastelky STABILO s výřezy na prsty o 12 kusech. Jedná se o silné pastelky s trojhranným úchopem, které jsou zvlášť pro praváka a leváka dle sklonu úchopu. Navíc jsou uloženy v praktické krabičce, ze které je dítě nemusí přemisťovat do pouzdra.

S největší pravděpodobností bude dítě potřebovat ještě další tři až čtyři sady pastelek, protože v první třídě se opravdu hodně kreslí. Je tedy na vás, zda budete pokračovat v této variantě, nebo zda pro další sady zvolíte pastelky bez zářezů. Dříve jsme doporučovali silné trojhranné pastelky STABILO 12 barev v igelitovém obalu. Nyní se ale tyto pastelky začaly vyrábět ve velice praktickém plastovém pouzdře po 15 kusech, což je velmi vhodná varianta, dítě nemusí vracet každou pastelku zvlášť do pouzdra, ale nechá je ve velice skladné plastové krabičce.

K pastelkám doporučujeme zakoupit ořezávátko STABILO, protože se jedná o silné pastelky, na které běžné ořezávátko nestačí. Jde o ořezávátko 3 v 1, které je vhodné pro silné i tenké tužky, navíc ořezávátka obsahují plastový zásobník, který se plní odpadem, takže dítě nemusí ořezávat u koše, vše vysype najednou. Ořezávátka STABILO jsou zvlášť také pro praváky a leváky.